Kol į Vilniaus savivaldybę papuolusios partijos kovoja dėl koalicijų (ir mero posto), dabartinis miesto meras Artūras Zuokas, savo bloge skelbia apie kovą su GAIDŽIU kelyje - t.y. greitai lakstančiais, ir netvarkingai ar neleistinai besiparkuojančiais vairuotojais.Be visų BLA BLA BLA postringavimų ir skaiytojo įvedimų į situaciją (kurią visi vilniečiai ir taip žino), meras skelbia kovos arsenalą, kurį išstatys kovoje su nepriimtinu elgesiu keliuose ir aikštelėse:


Todėl per artimiausius du mėnesius automobilių parkavimui Vilniuje skirsime ypatingą dėmesį, vyks informacinė kampanija, kurios metu dar kartą priminsime vairuotojams, kaip ir kur reikia teisingai statyti automobilius. Aktyviau turėtų dirbti ir policija, nes jei nebepadės mėginimai gražiuoju įtikinti, jog būtina tvarkingai statyti automobilius, teks griebtis ir bausmių.


Aš siūlau iš karto imtis priemonių - bausti, o ne kalbėtis gražiuoju, nes kuprotą tik “grabas” išlygins - tačiau noriu pridurti, kad būtų labai gerai, kad būtų kuo operatyviau tvarkomi automobilių-vaiduoklių reikalai, kad būtų sukurtas mechanizmas, leidžiantis priversti automobilių-vaiduoklių savininkus patraukti savo nevažiuojančias priemones iš parazitiškai eikvojamų parkavimosi vietų. Kas yra laužas - tam vieta sąvartyne.


Dar meras skelbia, kad automobilius statyti miesto centre tikrai yra kur, tik kartais nereikia tingėti pasivaikščioti -


Jau beveik girdžiu priekaištus, jog automobiliai statomi bet kaip ir bet kur tik todėl, kad nėra kur jų pastatyti tvarkingai. Galėčiau atsakyti, jog dažnai tai yra tik atsikalbinėjimas ir nenoras paėjėti kelias minutes. Bent jau aplink miesto centrą žinau nemažai vietų, kur galima palikti savo transporto priemonę, reikia tik noro ir supratimo, kad norėdami patogiai gyventi mieste, kiekvienas turime šiek tiek pasistengti.


Na bet jei susitikimas Jakšto gatvėje, tai suksi ne vieną ratą, kol jos prieigose rasi kur pastatyti savo bolidą - net ir ne pietų metu. O meras savo ruožtu gerų vietelių neišduoda.


Dar meras bėdavojasi dėl padidėjusio lakstymo - tam tikslui jis pristatys radarų - šie ypač turėtų pristabdyti motociklininkus - tačiau ar tik aš vienas manau, kad motociklininkams ant radarų yra nusišvilpt?


Na bet greitis jau labiau policijos problema, o dėl parkavimosi - kai žmonės stato automobilius prie namų ignoruodami ženklus, tai nekritikuodamas mero, noriu pareikšti, kad beatodairiškas naujų gyvenamųjų pastatų kilimas, ir neproporcingai mažų kiemų prie tų pastatų įrengimas ateityje bus daugiausiai parkavimosi problemų sukelianti situacija, nes naujuose namuose butus perka finansiškai stabilūs žmonės ir šeimos dažnai turi daugiau nei vieną automobilį, todėl esant mažam parkavimosi vietų skaičiui prie naujų, tankiai apstatytų rajonų, automobiliai migruoja į gatves, prekybos centrų aikšteles ir kitas ilgam automobilio laikymui nepritaikytas vietas, taip apsunkindami važiavimą gatvėmis (Pašilaičių įžymieji žiedai), trukdydami sniego valymą žiemą (zilijonas Vilniaus gatvių) ir sukeldami pykti atvykus į prekybos centrą ir neradus vietos pasistatyti automobilį (PC BIG'as ir prie jo esantis 'kiniečių' kvartalas).


ab.

Rodyk draugams