BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Staigios ligos atveju bulgarai į namus kvies Porsche

Parašė games | 2007-03-31 08:24

Taip jau išėjo, kad antrasis iš eilės įrašas apie skolas ir apie Porsche. Šį kartą keistuoliai bulgarai (tikiuos šita naujiena ne koks ananovos prasimanymas) ima paskolas iš Pasaulio banko, kad galėtų įsigyti naujus greitosios pagalbos automobilius.


Rusijoje Cayenne'ais važinėjasi milicija, na bet tai menkniekis, turint omenyje kokius automobilinius monstrus jiems reikia gaudyti

Viskas būtų OK, jei 32 nauji automobiliai nebūtų Porsche Cayenne. Finansinių nepriteklių kankinama Bulgarijos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė konkursą 32 naujiems padidinto pravažumo greitosios medicinos pagalbos automobiliams pirkti. Kad ir kaip ironiškai beskambėtų - geriausias sąlygas pasiūlė Porsche - bent jau taip sako Bulgarijos sveikatos apsaugos ministras.

Bulgarai piktinasi, tačiau nepagalvoja, kad galbūt prieš mirtį jie pagaliau pirmąsyk gyvenime pralėks Porsche.

ab.

Rodyk draugams

Porsche ruošiasi perimti Volkswagen koncerno kontrolę

Parašė games | 2007-03-30 09:50

Vokietijos automobilių gamintojas Porsche ėmėsi tvarkyti paskolos popierius, idant galėtų galutinai perimti vadovavimą autokoncernui Volkswagen, kuriam be pagrindinio brand'o priklauso Audi, Bentley, Škoda, Lamborghini, Bugatti, SEAT.


Anot pranešimų, skolos dydis siekia 46 milijardus JAV dolerių. Porsche kompanija per metus parduoda apie 200.000 aukštos klasės automobilių. 2006-aisiais metais Porsche pelnas padidėjo 79 procentais lyginant su 2005-ųjų metų pelnu. Nemažą dalį pajamų sudarė jau turimų Volkswagen akcijų dividentai (Porsche šiuo metu turi apie 30 procentų Volkswagen koncerno akcijų).


Didžiausias Europos automobilių gamintojas Volkswagen praėjusius metus baigė puikiais finansiniais rezultatais, padidinęs pelną iš pardavimų daugiau nei dvigubai. 2006-aisiais visa Volkswagen grupė pardavė automobilių už 100 milijardų JAV dolerių.Jau galbūt po mėnesio naujasis Lamborghini Alar atsidurs po plačiai išskleista Porsche vėliava. Oficialus šio naujojo Italų automobilių gamintojo modelio debiutas įvyks kitą trečiadienį Argentinoje.


ab.

Rodyk draugams

Geriausia autoreklama EVER?

Parašė games | 2007-03-29 20:00

Tokį klausimą užduoda bene populiariausia laida automobilių megėjams pasaulyje “Top Gear”. Nenorėdamas pasirodyti šališkas, atsakymą į šį klausimą palieku jums.


Noriu tik pažymėti, kad visas 2 minučių klipas yra nufilmuotas - klipo kūrėjai gavo leidimus atitverti pagrindines pasaulio didmiesčių gatves ir juose filmuoti atskirus reklamos epizodus.

TopGear liko sužavėti klipe rodomu S formos tiltu, stovinčiu Australijoje, į pietus nuo Sidnėjaus, tad galime tikėtis, kad dėl jo laidos kūrėjai kada nors ateityje vyks filmuoti siužetų į minėtą pasaulio vietą.


ab.

Rodyk draugams

Gimęs iš galingų idėjų | Audi R8

Parašė games | 2007-03-29 16:37

Bet šios reklamos kūrėjams idėjų pritrūko. Nežinau kodėl taip yra, tačiau ši kone identiška šiandien mano postintai Ferrari/Shell reklamai. Ne - ji ne identiška - jei Shell reklama būtų žodis, tai Audi R8 reklama būtų jo antonimas. Jei Shell reklamoje chronologiškai tobulėja automobilis, o aplinka išlieka moderni, tai Audi reklamoje chronologiškai tobulėja aplinka, o šiuolaikiškas išlieka automobilis.


Ta reklama, kurią pamatai antrą tokiu atveju visada traktuoji kaip plagiatą. Tik Shell geriau, nes ten nereikia treilerinio balso porinančio marketingistų išlaižytą tekstą - Shell reklamoje kalba Ferrari. Ir tai yra super.

ab.

Rodyk draugams

Reportažas: LeMano automobilių muziejus

Parašė games | 2007-03-29 10:34

Praėjusį rudenį teko pakeliauti po šiaurinę Prancūziją. Kaip vienas iš lankytinų objektų mane domino Le Mano trasa ir automobilių muziejus, to paties pavadinimo mieste.


Rytas, ir kol automobilių srautai nedideli, nusigauname iki Le Mano lenktynių trasos. Muziejus ką tik atsidarė lankytojams, o trasoje ratus suko lenktynininkų mokyklos mokiniai.Bilieto į muziejų kaina - 6 eurai - visai nedidelė. Pirmoje muziejaus salėje lankytojai supažindinami su vietinių produkcija - t.y. Le Mano automobilių gamyklos išleistais modeliais.Pirmasis Le Mano automobilių gamyklos produktas - triratis automobilis. Vairuotojas sėdi antroje eilėje, o keleivis, matyt atlieka saugos pagalvės funkciją.


Vietinė automobilių gamyba neišsilaikė ilgai ir “užsilenkė” dar ankstyvaisiais automobilizmo metais. Tiesa, praėjusio amžiaus antroje pusėje Le Mane pagaminti bolidai lenktyniavo įžymiausiose paros lenktynėse šalia miesto esančioje trasoje, tačiau nepavykus pasiekti kiek geresnių rezultatų, ir sportą užvaldžius galingiems autokoncernams, vietiniai bolidai lenktynėms nebebuvo ruošiami.


Muziejaus ekspozicijoje lygiagrečiai apžvelgiama ir automobilio, ir Le Mano lenktynių istorijos. Senųjų automobilių mėgėjams čia tikrai bus įdomu - yra tiek garo varikliais varomų, tiek vienų pirmųjų benzininių automobilių, karietas primenančiais kėbulais.Praėjusio amžiaus pradžioje, lenktynininkais buvo vadinami visi, turėję automobilius. Šventomis dienomis tokie pasiturintys žmonės suvažiuodavo į centrines miesto aikštes ir užlipę ant automobilio stogo demonstruodavo tiek save, tiek savo keturratę transporto priemonę. Tai tam tikra prasme primena šiuolaikinius tuning show.


Didelė muziejaus ekspozicijos dalis skirta techninei automobilio pusei - jo sandarai, atskirų agregatų veikimo principams. Ši informacija pateikiama itin vaizdingomis priemonėmis. Yra stendas, aiškinantis automobilio aerodinamikos subtilybes, didžioji dalis eksponatų iliustruojama video filmais, rodomais šalia stovinčiuose monitoriuose.Interaktyvių ekspozicijos stendų eilė, kur vieno mygtuko paspaudimo dėka galima pamatyti kaip veikia įvairus automobilio agregatai.


Didelę muziejaus dalį užima automobiliai pagaminti 1930-1970 metais. Čia chronologiškai sustatyti automobiliai kurių pagaminimo metai prasideda tarpukariu ir baigiasi septintojo dešimtmečio pabaiga. Darnia greta stovi tiek prabangūs Al Kaponės laikų limuzinai, tiek miniatiūriniai Mini Cooper ar Velan (Izetos klonas).Sportinis Mini CooperDidžiausia ekspozicijos ploto dalis skirta Le Mano lenktynėms ir jų dalyviams. Pradedant pirmaisiais Le Mans lenktynių nugalėtojais, baigiant šiuolaikiniais Audi ar Porsche bolidais.Septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Le Mane dominavo Ferrari…… dešimtajame - Audi.


Le Mano automobilių muziejus yra must-see vieta kiekvienam automobilio istorijos mylėtojui. Tačiau jei norite pamatyti “kietų” šiuolaikinių konceptų, geriau vykite į kokią autoparodą - Ženevą ar Paryžių. Le Manas - vieta tiems, kurie pamišę dėl senų, klasikinių automobilių ir dėl žymiausių pasaulyje 24 valandų lenktynių.


Eksponatus galima liesti, tačiau įsėsti į vidų ir pasukioti vairą - NE:) Jei jus domina lenktynės, o ne muziejus, bilietas į šalia muziejaus esančioje trasoje vykstančias lenktynes(kai tos lenktynės yra organizuojamos), kainuoja apie 50 eurų.


ab.

Rodyk draugams

Oj tie rusai… | Hot Rod Soviet Style

Parašė games | 2007-03-28 16:10

Kaip žinia, Rusijos platybės neišsemiamos visomis prasmėmis. Naujųjų rusų atsiradimo dėka, ten gali būti įgyvendinami patys nerealiausi projektai, suėdantys milžiniškas pinigų sumas, su vienu tikslu - išsiskirti, pasipuikuoti ir pademonstruoti savo finansinę galią.


Tad Rusija iš esmės yra ideali vieta realizuoti brangiai sukurtiems, kreizoviems ir unikaliems automobiliams. Vienas iš tokio verslo modelio pavyzdžių - GAZ 21 kupe hot rod'as su V12 varikliu.Prieš ir po - kapitalinis remontas už pusę milijono


Gamybai buvo sunaudota: Gaz 21 bei BMW 850Csi. Projekto įgyvendinimas - 400.000 JAV dolerių. Sumoje senosios Volgos pavertimas stilingu kupe kainavo pusę milijono JAV dolerių.
Analogiškas, tik dar vizualiai įspūdingiau atrodantis projektas buvo įgyvendintas ir perdirbant senąją “Pobedą”. Tik čia donoru buvo S klasės Mercedes Benz.Agresyvus solidumasBling bling!ab.

Rodyk draugams

A. Zuokas kovos su GAIDŽIU kelyje

Parašė games | 2007-03-28 12:26

Kol į Vilniaus savivaldybę papuolusios partijos kovoja dėl koalicijų (ir mero posto), dabartinis miesto meras Artūras Zuokas, savo bloge skelbia apie kovą su GAIDŽIU kelyje - t.y. greitai lakstančiais, ir netvarkingai ar neleistinai besiparkuojančiais vairuotojais.Be visų BLA BLA BLA postringavimų ir skaiytojo įvedimų į situaciją (kurią visi vilniečiai ir taip žino), meras skelbia kovos arsenalą, kurį išstatys kovoje su nepriimtinu elgesiu keliuose ir aikštelėse:


Todėl per artimiausius du mėnesius automobilių parkavimui Vilniuje skirsime ypatingą dėmesį, vyks informacinė kampanija, kurios metu dar kartą priminsime vairuotojams, kaip ir kur reikia teisingai statyti automobilius. Aktyviau turėtų dirbti ir policija, nes jei nebepadės mėginimai gražiuoju įtikinti, jog būtina tvarkingai statyti automobilius, teks griebtis ir bausmių.


Aš siūlau iš karto imtis priemonių - bausti, o ne kalbėtis gražiuoju, nes kuprotą tik “grabas” išlygins - tačiau noriu pridurti, kad būtų labai gerai, kad būtų kuo operatyviau tvarkomi automobilių-vaiduoklių reikalai, kad būtų sukurtas mechanizmas, leidžiantis priversti automobilių-vaiduoklių savininkus patraukti savo nevažiuojančias priemones iš parazitiškai eikvojamų parkavimosi vietų. Kas yra laužas - tam vieta sąvartyne.


Dar meras skelbia, kad automobilius statyti miesto centre tikrai yra kur, tik kartais nereikia tingėti pasivaikščioti -


Jau beveik girdžiu priekaištus, jog automobiliai statomi bet kaip ir bet kur tik todėl, kad nėra kur jų pastatyti tvarkingai. Galėčiau atsakyti, jog dažnai tai yra tik atsikalbinėjimas ir nenoras paėjėti kelias minutes. Bent jau aplink miesto centrą žinau nemažai vietų, kur galima palikti savo transporto priemonę, reikia tik noro ir supratimo, kad norėdami patogiai gyventi mieste, kiekvienas turime šiek tiek pasistengti.


Na bet jei susitikimas Jakšto gatvėje, tai suksi ne vieną ratą, kol jos prieigose rasi kur pastatyti savo bolidą - net ir ne pietų metu. O meras savo ruožtu gerų vietelių neišduoda.


Dar meras bėdavojasi dėl padidėjusio lakstymo - tam tikslui jis pristatys radarų - šie ypač turėtų pristabdyti motociklininkus - tačiau ar tik aš vienas manau, kad motociklininkams ant radarų yra nusišvilpt?


Na bet greitis jau labiau policijos problema, o dėl parkavimosi - kai žmonės stato automobilius prie namų ignoruodami ženklus, tai nekritikuodamas mero, noriu pareikšti, kad beatodairiškas naujų gyvenamųjų pastatų kilimas, ir neproporcingai mažų kiemų prie tų pastatų įrengimas ateityje bus daugiausiai parkavimosi problemų sukelianti situacija, nes naujuose namuose butus perka finansiškai stabilūs žmonės ir šeimos dažnai turi daugiau nei vieną automobilį, todėl esant mažam parkavimosi vietų skaičiui prie naujų, tankiai apstatytų rajonų, automobiliai migruoja į gatves, prekybos centrų aikšteles ir kitas ilgam automobilio laikymui nepritaikytas vietas, taip apsunkindami važiavimą gatvėmis (Pašilaičių įžymieji žiedai), trukdydami sniego valymą žiemą (zilijonas Vilniaus gatvių) ir sukeldami pykti atvykus į prekybos centrą ir neradus vietos pasistatyti automobilį (PC BIG'as ir prie jo esantis 'kiniečių' kvartalas).


ab.

Rodyk draugams

Riedlentizmas 2 | Jeep Compass

Parašė games | 2007-03-27 18:10

Kažkada postinau SUV'o Nissan Qashqai reklamėlę riedlenčių tema, tačiau pasirodo automobilį į riedlentę paversti siūlo ne tik japonai, bet ir amerikonai, Jeep Compass reklamoje apjungę Nissano riedlentizmą su Citroen'o plėtojama robotų tema.

Pastaroji reklama intensyviai rodoma Lietuvoje. O Jeep Compass “nučiupinėjimui” stovėjo Vilniaus Akropolyje.

ab.

Rodyk draugams

Didysis 2008-ųjų mūšis | Impreza vs Lancer Evo

Parašė games | 2007-03-27 16:00

2008-ieji metai bus didžiosios itin agresyvių ir sportiškų japoniškų automobilių Subaru Impreza ir Mitsubishi Lancer Evo X kovos arena.


Mitsubishi nustebino visus pristatydami itin piktą siauraakį konceptą X, o Subaru - paversdami vizualiai ne itin patrauklią Imprezą hečbeku.


Didysis 2008-ųjų mūšis vyks ne tik kovojant dėl didesnių pardavimo skaičių, bet ir tiesiogiai - pasaulio ralio trasose, nes tiek evo tiek impreza modeliai daugumai asocijuojasi būtent su šia automobilių sporto šaka.Evo “fasadinė” pusė labai pikta ir tokia į kurią negali atsižiūrėti…tačiau užpakalinė automobilio dalis primena 156-ą Alfa.Naujoji Impreza pagaliau tapo PATRAUKLIA, nes visos ankstesnės kartos dizaino prasme buvo tragiškos, tačiau viską atpirkdavo nepriekaištinga technikaab.

Rodyk draugams

Kulto tąsa | Nissan GT-R 2008

Parašė games | 2007-03-27 13:49

Legendinis Nissan GT-R atgims jau kitais metais savo naujajame pavidale. Senasis GT-R, sukurtas ant Skyliner bazės turi daug gerbėjų visame pasaulyje ir yra laikomas viena iškiliausių visų laikų sportinių kupe (nekalbėkim dabar apie supercar'us).The past…


Naujasis GT-R, apie kurį informacija yra kolkas skurdoka, ir kuris pasieks visas automobilių rinkas (priešingai nei ankstesnis GT-R, kuris buvo parduodamas tik Azijoje), bus visiškai išskirtinis modelis su nuosava baze. Naujausiais duomenimis jo kaina, priklausomai nuo komplektacijos bus 36.000 - 56.000 didžiosios britanijos svarų ribose (180.000 - 280.000 Lt).And the future…


Iš nuotraukų matyti, kad naujasis GT-R jau nebeturi senojo auros. Dizainas skaudžiai įtakotas moteriškojo Z350, tad tikrai pranyks šiuolaikinių sportinių kupe minioje. Ankstesnės kartos Skylinerį iš minios išskyrė jo technika - visi varomi ratai, twin-turbo (dviejų turbinų) variklis, tobula vairavimo sistema.


Apie naująjį GT-R konkrečių duomenų nėra, bet parodose rodytas konceptas buvo varomas twin-turbo V6 varikliu (spėjama 3.8l darbinio tūrio), galinčiu išspausti apie 400-500 arklio galių.Dar vienas rimtas Porsche 911 konkurentas


ab.

Rodyk draugams