Kaip ir įprasta nauji metai prasidėjo eiliniu Dakaro ralio startu ir jame (o džiaugsme!) startuoja net du lietuviški ekipažai.


Reikia pripažinti, kad dalyviams iš Lietuvos, Dakaro ralis yra ekstremali, unikali ir tuo pačiu brangi turistinė kelionė (kaip galėčiau šioje vietoje neprisiminti unikalių Eurosport kadrų, kai šokiruojančiai netikėtai parodė vaizdą iš Lietuvos ekipažo automobilio, fone girdisi šturmano balsas:”stok, stok, čia bus gerai” - automobilis sustoja - komentatorius “We wonder what could happen to this car” - šturmanas išbėga iš automobilio ir krapštosi priekyje (patenka į kameros kadrą) - komentatorius “It looks like these guys came her just to take pictures” - šturmanas fotografuoja automobilį).


Vienok aš pripažįstu, kad Dakaras tai yra charakterio bei fizinio pasirengimo išbandymas, ir kietumo skalėje tai prilyginčiau Rolando Pakso kelionei lėktuvu aplink pasaulį. Labai džiaugiuosi, kad lietuviai paruošė du automobilius, ir jie abu neatrodo kaip pirkti iš Vakarų Europos second-hand'o. Šiame įraše juos noriu ir pristatyti.


“Romantiškasis ekipažas”:
Gintas ir Milda Petrus - atradę vienas kitą būtent Dakare, šį kartą tai jau bus some kind of medaus mėnuo.Komanda važiuos Desert Warrior automobiliu, pagamintu 2006 m. Anglijoje. Variklis 3.0 L (220 AG. 450 Nm) tūrio BMW dyzelis, važiuoklė bei pavarų dėžė – Land Rover Defender/Discovery, rėmo konstrukcija bei automobilio surinkimas – Rally Raid UK.


“Moterys to niekad nesupras” ekipažas
Įžymioji Eurosport televizijos žvaigždė Aurelijus Petraitis su šturmanu Šarūnu Palioku.Kaip teigia vietinis tinklapis: “Į dykumas jie leisis Latvijoje sukonstruotu visureigiu „Oscar“. Pernai tokiu visureigiu važiavę latviai kovojo lyderių grupėje ir nedaug atsiliko nuo pirmojo dešimtuko.”
Tie latviai važiuos ir šiemet - be lietuviškojo ekipažo, OSCAR 03 pedalus maigys ir vairą sukios dar trys latvių ekipažai. Bus galima įsitikinti kurie baltai kietesni.


O kolkas, etapams vykstant Europoje - Petrų šeimyna 102-oje, o latviškas vežėčias pasikinkę Petraitis ir Paliokas - 63-ti. Viso lenktynėse registruoti 186 ekipažai.


ab.

Rodyk draugams