BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dyzeliniai varikliai Formulėje 1?

Parašė games | 2007-02-13 10:26

“Kodėl gi ne?” sako buvęs F1 pilotas Marc'as Gene, po to kai išbandė Le Mans 24 valandų lenktynėms paruoštą Peugeot 908M.


Kaip žino autosporto mėgėjai, dyzeliu varomas Audi dominavo praėjusių metų Le Mane, tad konkurentai nusprendė pasekti jų pavyzdžiu ir taip atsirado state-of-art dyzeliukas Peugeot 908M, su 5,5 litro twin-turbo 100 laipsnių kampo V12 varikliu, išgaunančiu 700 arklio galių.


Gal Marcas ir teisus, turėdamas patirtį Williams bei Ferrari ekipose, jis matyt tikrai gali įvertinti skirtumą ar jo nebuvimą, ir teigdamas, kad dyzeliui gali atsirasti vieta F-1 spektaklyje, jis remiasi sveiku protu (nors eiliniam automėgėjui toks teiginys - mažų mažiausiai absurdas) ir realiais abiejų tipų bolidų vairavymo potyriais.


Na o nežinantiems, norėčiau pažymėti, kad nuo 2006 metų F-1 leidžiami tik V8 varikliai, kurių masė yra apie 100 kilogramų. 2006 metų Le Mano laimėtojo Audi R10 dyzelinis agregatas sveria apie 200 kg.Audi R10 širdis

Faktas, kad nors teoriškai (pakeitus FIA taisykles) dyzelinis variklis ir galėtų būti naudojamas Formulėje 1, tačiau praktiškai taip nelabai atsitiks, na nebent tuo bus suinteresuoti didieji automobilių gamintojai, dalyvaujantys Formulės 1 čempionate.

Rodyk draugams

F1 on ice | Sauber lenktyniauja su pingvinais

Parašė games | 2007-02-06 13:03

Bernis Eklstounas pažadėjo, kad greitu laiku F-1 išsiplės iki 20 etapų per sezoną. Prieš mėnesį buvo pasklidęs gandelis būsimą apie naktinį F-1 etapą Singapūre. Komandų savininkai matyt irgi turi kažkokios slaptos informacijos.


Peteris Sauberis viena ausimi nugirdo, kad vienas iš būsimųjų etapų vyks Antarktidoje, todėl nedelsiant į tarpsesonio bandymų programą įtraukė testus ant sniego dangos.


O kaip tai vyko galite žvilgtelėti čia:
ab.

Rodyk draugams

Lietuvių ginklai Dakare

Parašė games | 2007-01-07 10:04

Kaip ir įprasta nauji metai prasidėjo eiliniu Dakaro ralio startu ir jame (o džiaugsme!) startuoja net du lietuviški ekipažai.


Reikia pripažinti, kad dalyviams iš Lietuvos, Dakaro ralis yra ekstremali, unikali ir tuo pačiu brangi turistinė kelionė (kaip galėčiau šioje vietoje neprisiminti unikalių Eurosport kadrų, kai šokiruojančiai netikėtai parodė vaizdą iš Lietuvos ekipažo automobilio, fone girdisi šturmano balsas:”stok, stok, čia bus gerai” - automobilis sustoja - komentatorius “We wonder what could happen to this car” - šturmanas išbėga iš automobilio ir krapštosi priekyje (patenka į kameros kadrą) - komentatorius “It looks like these guys came her just to take pictures” - šturmanas fotografuoja automobilį).


Vienok aš pripažįstu, kad Dakaras tai yra charakterio bei fizinio pasirengimo išbandymas, ir kietumo skalėje tai prilyginčiau Rolando Pakso kelionei lėktuvu aplink pasaulį. Labai džiaugiuosi, kad lietuviai paruošė du automobilius, ir jie abu neatrodo kaip pirkti iš Vakarų Europos second-hand'o. Šiame įraše juos noriu ir pristatyti.


“Romantiškasis ekipažas”:
Gintas ir Milda Petrus - atradę vienas kitą būtent Dakare, šį kartą tai jau bus some kind of medaus mėnuo.Komanda važiuos Desert Warrior automobiliu, pagamintu 2006 m. Anglijoje. Variklis 3.0 L (220 AG. 450 Nm) tūrio BMW dyzelis, važiuoklė bei pavarų dėžė – Land Rover Defender/Discovery, rėmo konstrukcija bei automobilio surinkimas – Rally Raid UK.


“Moterys to niekad nesupras” ekipažas
Įžymioji Eurosport televizijos žvaigždė Aurelijus Petraitis su šturmanu Šarūnu Palioku.Kaip teigia vietinis tinklapis: “Į dykumas jie leisis Latvijoje sukonstruotu visureigiu „Oscar“. Pernai tokiu visureigiu važiavę latviai kovojo lyderių grupėje ir nedaug atsiliko nuo pirmojo dešimtuko.”
Tie latviai važiuos ir šiemet - be lietuviškojo ekipažo, OSCAR 03 pedalus maigys ir vairą sukios dar trys latvių ekipažai. Bus galima įsitikinti kurie baltai kietesni.


O kolkas, etapams vykstant Europoje - Petrų šeimyna 102-oje, o latviškas vežėčias pasikinkę Petraitis ir Paliokas - 63-ti. Viso lenktynėse registruoti 186 ekipažai.


ab.

Rodyk draugams