BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

A. Zuokas kovos su GAIDŽIU kelyje

Parašė games | 2007-03-28 12:26

Kol į Vilniaus savivaldybę papuolusios partijos kovoja dėl koalicijų (ir mero posto), dabartinis miesto meras Artūras Zuokas, savo bloge skelbia apie kovą su GAIDŽIU kelyje - t.y. greitai lakstančiais, ir netvarkingai ar neleistinai besiparkuojančiais vairuotojais.Be visų BLA BLA BLA postringavimų ir skaiytojo įvedimų į situaciją (kurią visi vilniečiai ir taip žino), meras skelbia kovos arsenalą, kurį išstatys kovoje su nepriimtinu elgesiu keliuose ir aikštelėse:


Todėl per artimiausius du mėnesius automobilių parkavimui Vilniuje skirsime ypatingą dėmesį, vyks informacinė kampanija, kurios metu dar kartą priminsime vairuotojams, kaip ir kur reikia teisingai statyti automobilius. Aktyviau turėtų dirbti ir policija, nes jei nebepadės mėginimai gražiuoju įtikinti, jog būtina tvarkingai statyti automobilius, teks griebtis ir bausmių.


Aš siūlau iš karto imtis priemonių - bausti, o ne kalbėtis gražiuoju, nes kuprotą tik “grabas” išlygins - tačiau noriu pridurti, kad būtų labai gerai, kad būtų kuo operatyviau tvarkomi automobilių-vaiduoklių reikalai, kad būtų sukurtas mechanizmas, leidžiantis priversti automobilių-vaiduoklių savininkus patraukti savo nevažiuojančias priemones iš parazitiškai eikvojamų parkavimosi vietų. Kas yra laužas - tam vieta sąvartyne.


Dar meras skelbia, kad automobilius statyti miesto centre tikrai yra kur, tik kartais nereikia tingėti pasivaikščioti -


Jau beveik girdžiu priekaištus, jog automobiliai statomi bet kaip ir bet kur tik todėl, kad nėra kur jų pastatyti tvarkingai. Galėčiau atsakyti, jog dažnai tai yra tik atsikalbinėjimas ir nenoras paėjėti kelias minutes. Bent jau aplink miesto centrą žinau nemažai vietų, kur galima palikti savo transporto priemonę, reikia tik noro ir supratimo, kad norėdami patogiai gyventi mieste, kiekvienas turime šiek tiek pasistengti.


Na bet jei susitikimas Jakšto gatvėje, tai suksi ne vieną ratą, kol jos prieigose rasi kur pastatyti savo bolidą - net ir ne pietų metu. O meras savo ruožtu gerų vietelių neišduoda.


Dar meras bėdavojasi dėl padidėjusio lakstymo - tam tikslui jis pristatys radarų - šie ypač turėtų pristabdyti motociklininkus - tačiau ar tik aš vienas manau, kad motociklininkams ant radarų yra nusišvilpt?


Na bet greitis jau labiau policijos problema, o dėl parkavimosi - kai žmonės stato automobilius prie namų ignoruodami ženklus, tai nekritikuodamas mero, noriu pareikšti, kad beatodairiškas naujų gyvenamųjų pastatų kilimas, ir neproporcingai mažų kiemų prie tų pastatų įrengimas ateityje bus daugiausiai parkavimosi problemų sukelianti situacija, nes naujuose namuose butus perka finansiškai stabilūs žmonės ir šeimos dažnai turi daugiau nei vieną automobilį, todėl esant mažam parkavimosi vietų skaičiui prie naujų, tankiai apstatytų rajonų, automobiliai migruoja į gatves, prekybos centrų aikšteles ir kitas ilgam automobilio laikymui nepritaikytas vietas, taip apsunkindami važiavimą gatvėmis (Pašilaičių įžymieji žiedai), trukdydami sniego valymą žiemą (zilijonas Vilniaus gatvių) ir sukeldami pykti atvykus į prekybos centrą ir neradus vietos pasistatyti automobilį (PC BIG'as ir prie jo esantis 'kiniečių' kvartalas).


ab.

Rodyk draugams

Policijos darbas | @Angeliux

Parašė games | 2007-02-19 11:10

Draugas davė nuorodą į labai įdomią blogger'io, vardu Angeliux patirtį su kelių policiją.


Kaip rašo Angeliux:
“Sekmadienio dieną pora Lietuvos policijos kelių patrulių labai stengėsi sugadinti gerą kelionės nuotaiką. Bevažiuojant ramiai autostrada Klaipėda - Kaunas, jau beveik prie Kauno sustabdė du pareigūnai. Vienas atkeliavęs, nieko nepasakęs, pakišo panosėn daiktą vadinama Berkutu ir rodo skaičiukus 138 ir laiką 15:27, tada nutaręs, kad man viskas aišku liepia mokėti baudelę. Kadangi aš važiavau nustatęs tempostatą ant 119, pagal GPS visą laiką judėjau panašiu greičiu, tai labai pasipiktinęs pabandžiau įrodyti, kad gerbiamasis patrulis klysta…”


Na o kaip baigėsi Angeliux istorija ir kokia buvo atomazga - plačiau skaitykite čia.
Patikėkite - nukentėjusiojo patirtis tikrai įdomi.

O gal ir jums panašiomis aplinkybėmis yra tekę susidurti su tuo mistiniu skaičiumi 138km/h?


ab.

Rodyk draugams

Mobilieji vairuotojai must DIE

Parašė games | 2007-01-25 09:25

Negaliu pakęsti vairuojančių ir tuo pačiu metu kalbančių telefonu (ir kaip bonusas dar ir rūkančių). Kiek žinau, tokie barankos sukiotojai iš esmės turėtų būti baudžiami, tačiau abejoju, ar tokio tipo prasižengėlių Lietuvoje pagaunama daug.


Britanijoje neseniai baudas už vairavimą kalbant ryšio priemonėmis be specialių priemonių (free-hand-set) pakėlė iki 60 svarų (apie 300Lt) plius trys baudos taškai. Lietuvoje gi tai traktuojama kaip “Kiti pažeidimai” (bauda nuo 10 iki 20 Lt).


Aišku, susidaro sunkumų pažeidimą užfiksuoti - priekabesnis ir naglesnis ims teigti kad nekalbėjo, ir kad nėra jokių įrodymų, etc., bet kaip teigia Klaipėdos laikraščio žurnalistas savo straipsnyje, nagrinėjančiame šią problemą:


“JAV Bentlio koledžo mokslininkai įsitikinę, kad vairuotojai, kalbantys telefonu tiek su laisvų rankų įranga, tiek be jos, rizikuoja keturis kartus dažniau padaryti avariją nei nekalbantys - lygiai kaip ir tie, kurių kraujyje yra 0,01 promilės alkoholio”


Nekalbėkite mobiliaisiai prie vairo DAŽNAI, a? Kamščiai nebebus tokie užknisantys - tikrai.


ab.

Rodyk draugams

Garbės žodis (WTF?)

Parašė games | 2007-01-12 10:38

Nusprendžiau pradėti naują blogo rubrika, kurios gramatiškai neteisingas pavadinimas “Gaidis kelyje” skelbs apie negerus transporto sistemos dalyvius.


Vieni sako, kad tai reklama, kiti - kad reklaminis triukas ar tiesiog tam tikros grupuotės pokštas, tačiau jei taikinys bučiau aš, tai man sukeltu panašius jausmus, kaip ir kolegai “Blogas.lt” rašytojui Miesčioniui:


Miesčionis: “…Kad dar kur iš krašto užklijuotų, tai ne- per patį vidurį- kaip per galinio vaizdo veidrodėlį žiūrėt nepagalvojot? O nukrapštyti tokią “nakleikę” bandėt nuo stiklo?
Įspėju- nesiartinkit prie Miesčionio bolido, bo gausit domkratu per priekinį stiklą….” foto (c) Miesčionis.


Tikrai bjaurus dalykas.
Sveikinu Petrą Auštrevičių ir jo liberalus tapus pirmaisiais (istoriniais) rubrikos “Gaidis kelyje” herojais.


ab.

Rodyk draugams

“Gaidis kelyje”

Parašė games | 2006-01-01 09:00

Yra milijonai priežasčių, dėl kurių vairavimas tampa nemalonus. Tas priežastis galima apibendrinti dvižodžiu “Gaidis kelyje”. Ar Jums teko kada sutikti toki padarą?


Jei taip - parašykite komentaruose kur ir kokiomis aplinkybėmis jo skiauterė badė Jums akis, ir Jūsų kolegos vairuotojai bus perspėti.


Gaidžiai kelyje:


#1 “Garbės žodis” / Lipdukai atakuoja


#2 Mobilieji vairuotojai must DIE


 


 


ab.

Rodyk draugams