BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Reportažas: LeMano automobilių muziejus

Parašė games | 2007-03-29 10:34

Praėjusį rudenį teko pakeliauti po šiaurinę Prancūziją. Kaip vienas iš lankytinų objektų mane domino Le Mano trasa ir automobilių muziejus, to paties pavadinimo mieste.


Rytas, ir kol automobilių srautai nedideli, nusigauname iki Le Mano lenktynių trasos. Muziejus ką tik atsidarė lankytojams, o trasoje ratus suko lenktynininkų mokyklos mokiniai.Bilieto į muziejų kaina - 6 eurai - visai nedidelė. Pirmoje muziejaus salėje lankytojai supažindinami su vietinių produkcija - t.y. Le Mano automobilių gamyklos išleistais modeliais.Pirmasis Le Mano automobilių gamyklos produktas - triratis automobilis. Vairuotojas sėdi antroje eilėje, o keleivis, matyt atlieka saugos pagalvės funkciją.


Vietinė automobilių gamyba neišsilaikė ilgai ir “užsilenkė” dar ankstyvaisiais automobilizmo metais. Tiesa, praėjusio amžiaus antroje pusėje Le Mane pagaminti bolidai lenktyniavo įžymiausiose paros lenktynėse šalia miesto esančioje trasoje, tačiau nepavykus pasiekti kiek geresnių rezultatų, ir sportą užvaldžius galingiems autokoncernams, vietiniai bolidai lenktynėms nebebuvo ruošiami.


Muziejaus ekspozicijoje lygiagrečiai apžvelgiama ir automobilio, ir Le Mano lenktynių istorijos. Senųjų automobilių mėgėjams čia tikrai bus įdomu - yra tiek garo varikliais varomų, tiek vienų pirmųjų benzininių automobilių, karietas primenančiais kėbulais.Praėjusio amžiaus pradžioje, lenktynininkais buvo vadinami visi, turėję automobilius. Šventomis dienomis tokie pasiturintys žmonės suvažiuodavo į centrines miesto aikštes ir užlipę ant automobilio stogo demonstruodavo tiek save, tiek savo keturratę transporto priemonę. Tai tam tikra prasme primena šiuolaikinius tuning show.


Didelė muziejaus ekspozicijos dalis skirta techninei automobilio pusei - jo sandarai, atskirų agregatų veikimo principams. Ši informacija pateikiama itin vaizdingomis priemonėmis. Yra stendas, aiškinantis automobilio aerodinamikos subtilybes, didžioji dalis eksponatų iliustruojama video filmais, rodomais šalia stovinčiuose monitoriuose.Interaktyvių ekspozicijos stendų eilė, kur vieno mygtuko paspaudimo dėka galima pamatyti kaip veikia įvairus automobilio agregatai.


Didelę muziejaus dalį užima automobiliai pagaminti 1930-1970 metais. Čia chronologiškai sustatyti automobiliai kurių pagaminimo metai prasideda tarpukariu ir baigiasi septintojo dešimtmečio pabaiga. Darnia greta stovi tiek prabangūs Al Kaponės laikų limuzinai, tiek miniatiūriniai Mini Cooper ar Velan (Izetos klonas).Sportinis Mini CooperDidžiausia ekspozicijos ploto dalis skirta Le Mano lenktynėms ir jų dalyviams. Pradedant pirmaisiais Le Mans lenktynių nugalėtojais, baigiant šiuolaikiniais Audi ar Porsche bolidais.Septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Le Mane dominavo Ferrari…… dešimtajame - Audi.


Le Mano automobilių muziejus yra must-see vieta kiekvienam automobilio istorijos mylėtojui. Tačiau jei norite pamatyti “kietų” šiuolaikinių konceptų, geriau vykite į kokią autoparodą - Ženevą ar Paryžių. Le Manas - vieta tiems, kurie pamišę dėl senų, klasikinių automobilių ir dėl žymiausių pasaulyje 24 valandų lenktynių.


Eksponatus galima liesti, tačiau įsėsti į vidų ir pasukioti vairą - NE:) Jei jus domina lenktynės, o ne muziejus, bilietas į šalia muziejaus esančioje trasoje vykstančias lenktynes(kai tos lenktynės yra organizuojamos), kainuoja apie 50 eurų.


ab.

Rodyk draugams

Mazda muziejus

Parašė games | 2007-01-18 11:47

Jei vairuojate eikliąją eFkę (323F), ar solidžią 6, ir jei vykstate į Japoniją, tai būtinai aplankykite Mazdos muziejų.


Įsikūrusi Hirošimoje, automobilių giganto istorinė ekspozicija pradžiugins kiekvieną automobilių faną. Pagal virtualią prezentaciją internete, tai yra kiečiau už automobilizmo muziejų LeMan'e, kurį teko laimė aplankyti.


Susidomėjote? Visų pirma - check this out:
http://www.mazdausa.com/MusaWeb/displayPage.action?pageParameter=mazdaMuseumMain&bhcp=1Jei apsilankysite muziejuje - pasidalinkite įspūdžiais.


ab

Rodyk draugams